T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / CEYHAN - Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Altı Ocak M.T.A.L de etkinliklere devam.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi´nden Doç. Dr. Mahmut OĞUZ hocamız öğrencilerimize etkili öğrenme ve üniversite kariyeri hakkında güzel açıklamalarda bulundu. Altı Ocak M.T.A.L ailesi  olarak teşeşkkür ediyoruz.

Eyl

 

Ceyhan 6 Ocak mesleki  teknik lisesi sesini bu kez sadece Adana’ya değil  tüm Türkiye’ye duyurdu.Okul müdürü Mehmet Emin AKKABAK öncülüğünde  hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi  Zaferi  ve Şehitlerimiz  Anısına programı okul öğrencileri ve öğretmenleri  tarafından  büyük ilgi gördü.

Okul Müdürü Mehmet Emin Akkabak;öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada:Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyet inşa ettiğimiz coğrafyamızda nice savaşlar,nice ihanetler,nice yıkımlar yaşadık.Ve her defasında aziz vatanımıza sahip çıktık;dedi.  15 Temmuz 2016 Türkiye’yi  hain bir darbe girişimiyle işgal teşebbüsünde bulunan dışarıdan destekli  içimizdeki ihanet çetelerinin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhuyla püskürtüldüğü ,öğrencilerin hazırladığı görsel destekli sunumla bir kez daha vurgulandı.

Okul Müdürü ,Öğretmenler ve tüm öğrenciler; En başta ‘’KÜRŞAD’’ruhlu yiğidimiz Ömer HalisDemir ve Aziz şehitlerimizi,gazilerimizi 15 Temmuz gecesi bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır, bir kere daha gösterdiler bize… mesajıyla Ceyhan’a,Adana’ya  ve Türkiye’ye ses verdiler. 

       Muzaffer KOLİK 

 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Eyl

May

YAPILAN TÜBİTAK BİLİM FUARINA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ,ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ VE ÇOK SAYIDA VELİ KATILMIŞTIR.TEŞRİFLERİNDEN DOLAYI HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE DE BU GÜZEL BAŞARIDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

Biliişim haftası dolayısıyla okulumuzda  "Bilişim Sokağı Şenlikleri" gerçekleştirildi.Katkılarından dolayı Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimize ve tüm Bilişim Bölümü öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Nis

KİMYA ÖĞRETMENİMİZ DERYA DEĞİRMENLİ REHBERLİĞİNDE, 7 NİSAN KİMYA GÜNÜ OKULUMUZDA KUTLANDI.

DERYA DEĞİRMENLİ ÖĞRETMENİMİZE VE SERGİDE EMEĞİ GEÇEN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER .

Mrt

Ock

Ock

Ock

Ara

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

Ara

Ara

Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı Ceyhanın Yıldızları Futbol Turnuvasında okulumuz ikinci oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Amatör spor koşu yarışmasında öğrencilerimizden büyük başarı...